dzieci

User login

Nowe teksty

Jak przygotować dobrą Pierwszą Komunię?

 • Posted on: 6 June 2016
 • By: addmean
dziewczynka podczas pierwszej komunii
Author: John Ragai
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza Komunia Święta to bez wątpienia jedno z najistotniejszych wydarzeń w życiu religijnym dosłownie każdego człowieka – jest to w końcu jeden z najważniejszych etapów na naszej drodze rozwoju duchowego. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że najczęściej nie jest to jedynie czysto duchowe wydarzenie, ponieważ nierzadko urządzamy z tej okazji przyjęcia dla całej rodziny. Jeżeli zatem nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami będziemy musieli zadbać o szereg różnych rzeczy, aby móc świętować to wydarzenie w rzeczywiście wyjątkowy sposób.

Jak pomóc dziecku autystycznemu przezwyciężyć barierę oddzielającą go od normalności

 • Posted on: 16 May 2016
 • By: addmean
Dziecko, rysowanie kredą
Author: iStock
Source: iStock
Każde dziecko jest inne, a czasami bywa inne, bo cierpi na różnego rodzaju zaburzenia osobowości. Kiedyś dzieci autystyczne były piętnowane przez swoich kolegów, a nawet przez członków rodziny. Dzisiaj to podejście bardzo przeobraziło się (na szczęście na lepsze), również dzięki naukowcom, którzy odkryli, że dziwne zachowanie najzwyczajniej wynika z choroby.

Przygotowanie do pierwszej komunii dziecka

 • Posted on: 9 May 2016
 • By: addmean
tort
Author: Janet
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza komunia święta dziecka to bardzo istotny moment zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziców. Oprócz uroczystości odbywających się w świątyni często także urządzane są specjalne przyjęcia dla krewnych w mieszkaniu albo w specjalnie wynajętego do tego celu pomieszczenia. Związano z tym również zwyczaj dawania dziecku prezentów w tym dniu. Z kolei producenci towarów mogą zyskać na tym dniu.

Doskonała oferta

 • Posted on: 9 May 2016
 • By: addmean
kościół
Author: Jun's World
Source: http://www.flickr.com
Powiększana baza ofert dla dzieci i rodziców, którzy mają przed sobą ten znaczący dzień, może stworzyć odpowiednio wygodne warunki wyboru rozmaitych, niezbędnych wówczas akcesoriów. Rzeczy takie jak sukienki na komunię szyte bywają na miarę, jednak dokładny ich projekt można znaleźć w katalogu firmowym. Najlepsze pomysły, w szczególności oryginalne koncepcje i wyjątkowo dokładnie spełniające stawiane kryteria sukienki – to coś, czego oczekują klienci. Dziewczynki tuż przed Pierwszą Komunią chętnie zabierają się do przymierzania.

Jakim sposobem dać sobie radę z chorobami swoich pociech?

 • Posted on: 19 April 2016
 • By: addmean
Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Przyjście na świat dziecka to dla rodziców niezmiernie oczekiwany moment. Doczekanie się potomstwa jest bowiem marzeniem obiektywnie przeważającej części naszego społeczeństwa. Jest to także poniekąd nasz gatunkowy obowiązek, który wynika z istoty naszego gatunku.

Nasze dziecko idzie do I Komunii Świętej

 • Posted on: 23 March 2016
 • By: addmean
kielich komunijny
Author: Guillermo Viciano
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza Komunia to na pewno pierwsze tak wielkie i ważne święto w życiu naszego dziecka. Jest to dla niego ogromne przeżycie duchowe. Ale to również niezmiernie wesoły dzień, w którym nasza latorośl znajduje się w centrum uwagi. Należy zrobić wszystko co w naszej mocy, by uczynić tę chwilę jak najbardziej wyjątkową.

Dlaczego przechadzki na świeżym powietrzu są tak nieodzowne dla każdego malucha.

 • Posted on: 15 March 2016
 • By: addmean
niemowlak
Author: julie corsi
Source: http://www.flickr.com
Gdy w rodzinie pojawia się dziecko, młodzi rodzice dowiadują się, że chociażby się waliło i paliło, codziennie trzeba wychodzić na spacer. Ciężko się dziwić, że pojawia się pytanie: po co?

Spacer to przede wszystkim solidna dawka tlenu dla dziecka. Dotleniony organizm dobrze funkcjonuje, mózg lepiej się rozwija, na buzi pojawiają się zdrowe rumieńce. Gdy maluch na spacerze śpi, oddycha spokojnie i głęboko, co sprzyja dotlenieniu, a ruch na świeżym powietrzu służy mu jeszcze lepiej.

Spraw ukochanemu najlepszy prezent na świecie

 • Posted on: 15 March 2016
 • By: addmean
Author: Espiro
Jeśli chcemy by nasze dzieci zamiast siedzieć w domu przed telewizorem poruszały się na świeżym powietrzu musimy zapewnić im na zewnątrz jakąś rozrywkę. Place zabaw często albo są pełne dzieci co sprawia, że czekanie na huśtawkę lub zjeżdżalnię staje się męką, a nie przyjemnością, albo niestety bywają zniszczone. Poza tym nie zawsze mamy taki plac zabaw w naszej najbliższej okolicy. Tak, więc sami powinniśmy pokazać dziecku, co może robić na zewnątrz, by chciało wyjść na dwór i od małego wiedziało, że to o wiele lepsze niż siedzenie przed telewizorem czy siedzenie przez laptopem.

W jaki sposób być przygotowanym na pierwszy dzień roku szkolnego?

 • Posted on: 15 March 2016
 • By: addmean
Uczniowie prowadzący prezentację
Author: HWUPetroleum
Source: http://www.flickr.com
Twoje dziecko idzie do szkoły? Masz już wszystko? Nie zapomniałaś o niczym? Piórnik, zeszyt i notes dla dziecka, notatnik, długopis, naklejki, flamaster, i jeszcze klej i nożyczki dla dzieci. Prawdą jest, że to tylko jedna kwestia, a co z pozostałymi? Zadajesz pytanie o co chodzi? Nie zapominaj o przygotowaniu mentalnym i psychicznym Twojego potomka. Rozpoczęcie szkoły to dla niego rewolucja, nawet ciesząc się, że to już, to możesz być pewna, że problemy pojawią się szybciej, niż myślisz.

Pages