czas

User login

Nowe teksty

Doskonale zorganizowane święto Twojego dziecka- Pierwsza Komunia Święta

 • Posted on: 9 May 2016
 • By: addmean
Pierwsza Komunia Święta
Author: Aonghus Flynn
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza Komunia Święta to bez wątpienia jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu religijnym dosłownie każdego człowieka – jest to w końcu jeden z najistotniejszych etapów w naszym rozwoju duchowym. Nie można jednak zapominać o tym, że w większości przypadków nie jest to jedynie czysto duchowe wydarzenie, bo nierzadko urządzamy z tej okazji przyjęcia dla całej rodziny. Jeżeli w takim razie nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami będziemy musieli zadbać o szereg najróżniejszych spraw, aby móc rzeczywiście dobrze świętować to wyjątkowe wydarzenie.

Jak pobudzać rozwój dziecka odpowiednimi zabawkami

 • Posted on: 17 November 2015
 • By: addmean
bączek
Author: VTech
Source: VTech
Przez całe życie staramy się zachować swego rodzaju konsensus w rozwoju malców. Staramy się zapewnić im bezpieczeństwo, jak najmniej problemów, możliwie mało infekcji – szczepionki, właściwa, pełan witamin dieta i tak dalej. Staramy się zapewnić im możliwie dużo wyzwań, w taki sposób, aby w dalszym życiu umiały radzić sobie z nieprzewidzianymi problemami, jakie przecież każdemu stają tak czy inaczej na życiowej ścieżce. No i wreszcie staramy się łączyć brak zagrożeń, zadania i zabawę tak, by dzieciaki nie nudziły się, aby uczyły się nowych rzeczy i nie robiły przy tym żadnych głupich rzeczy. Skomplikowana sprawa.

Czy sztuka przeżycia jest dzisiaj interesującą pasją?

 • Posted on: 21 August 2015
 • By: addmean
buty wojskowe
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
Każdy człowiek na pewno powinien posiadać pasję. Jest to bez mała obowiązkowy element naszego codziennego funkcjonowania, który w wielu przypadkach pomaga nam zapomnieć o wszystkich dotykających nas przeszkodach. W praktyce jednakże często okazuje się, że ich nie posiadamy, co bezsprzecznie jest zjawiskiem wyjątkowo negatywnym. Idąc dalej tym tropem okazuje się także, że po wielokroć przedmiotem naszych zainteresowań są różnorodne aspekty.

Dbajmy o swoją pociechę - jednakże to nie takie łatwe

 • Posted on: 29 April 2015
 • By: addmean
Mama i dziecko
Author: iStock
Source: iStock
Sporo mawia się ostatnio o stosunkowo niskim wskaźniku dzietności Polek - chociaż tak naprawdę praktycznie wszędzie spada ilość narodzin nowych obywateli. Kiedy rodzi się mniej dzieci, generalnie mocniej doceniamy wielkie znaczenie tych dzieciaków, które na szczęście już się urodziły. Jak w takim razie zadbać o nie?

Najlepsze produkty dziecięce

 • Posted on: 29 April 2015
 • By: addmean
siedzonko dla dziecka
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Wybór najlepszych produktów dla ulubionych maluchów nie bywa zwyczajowo kwestią łatwą. Aby dobrze dokonać wyboru, najlepiej dobrze zapoznać się z firmami robiącymi artykuły dla dzieci, na przykład krzesełko do karmienia dla dzieci musi być przed wszystkim bezpieczne, w miarę możliwości pozbawione kantów, zrobione z materiałów, które nie są szkodliwe.

Odpowiedni rozwój bobasa z właściwymi produktami

 • Posted on: 29 April 2015
 • By: addmean
niemowlę ze smoczkiem
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Aby niemowlę dobrze się rozwijało, jego rodzice muszą bardzo o nie zadbać. Oczywiście o niemowlakach, sposobach ich wychowania można popełnić dziesiątki grubych ksiąg - a więc skupię się tylko na jednym zagadnieniu. A chodzi akurat w tym momencie o to, aby nigdy nie myśleć, że czymś nieważnym są najróżniejsze zabawki. Sporo właśnie od nich zależy, a więc należy raz na jakiś czas kupić dla własnej pociechy ciekawą zabawkę. Dzisiaj wybór zabawek jest wielki - przecież mamy XXI wiek, a nie rok 1980... Sporo większym problemem mogą być pieniądze!